Letošní ročník začíná o několik týdnu dříve, kdy se v avizovaných nových částech tratě objevuje spousta bikerů. Dokonce se i v zatím neznačených úsecích objevuje Kateřina se svou družinou, kteří mají perfektně nastudovanou aktivní mapu na našich webovkách.

V sobotu 18.8. v 30 st. horku stojí na startu cca 350 závodníků, takže i druhá občerstvovačka na trati má plné ruce práce. Adrenalin tradičně stoupá v očekávání, zda-li České dráhy dodrží jízdní řád. Po projetí vlaku, kdy je trasa již volná se balík dává do pohybu.

První dva kopce spravedlivě rozdělují pozice závodníků a následující traily si může každý samostatně vychutnat. Dokonce i fotografové si mohou v hledáčku najít každou rozkutálenou poskakující perličku.

Na první kontrole má Martin Haman již několikaminutový náskok a svou sólojízdu končí triumfálním kouskem v cíli. Elita si opět nezůstane nic dlužna a do divácky atraktivního koridoru vjíždí po skupinkách. O konečném pořadí závodníků mnohdy rozhoduje velmi vyrovnaný finish.

10 nejrychlejších závodníku:

Martin Haman

Břeťa Rohel

Nikola Ivanov

Dominik Buksa

Radek Svěntý

Adam Pilčík

Olda Kokošek

Pavel Žůrek

Lukáš Heinrich, Tomáš Čer

Radek Fiala

V ženách exceluje Lucie Macíková, která i když má za sebou velmi náročné etapáky, MTB Životské hory ve svém kalendáři nevynechává. Další pozice si vybojují Renáta Najsrová a loňská vítězka Kateřina Hraběová.

Na krátké trati dominuje nadějný Vašek Prejda, který určitě bude ozdobou na předních místech mnoha dalších závodů.

Máme za sebou 4. ročník závodu a chtěli bychom tímto poděkovat všem pořadatelům a partnerům závodu.

Oficiální distributor Festina pro ČR, Anavo group s.r.o., Witzenmann Opava, spol. s r.o., SDH Dolní Životice, Obec Dolní Životice, kteří nám zajišťují technické zázemí závodu a dalším partnerům, se kterými je závod úspěšně realizován.

 

Výskedky:

Výsledky 2012 (30km a 50km)
Celkové výsledky ke stažení

Fotografie:

SUPERIOR RIDERS – supriders.cz
Novatop Lapierre – Novatop-Lapierre.com
Honza Obrusník – Obrusnik.net
Luboš Seidl – rajče.net
Alena Skleničková – rajče.net
jindrich1950 – rajče.net
domoradovice – rajče.net
sklenka1 – rajče.net

Video:

Pánská Jízda (Sestřih z dlouhé ratě)
Radek Šviderský (Sestřih z krátké tratě)

Vítězové 4.ročníku MTB Životské Hory

Cena pro vítěze: Festina – Tour de France