MTB Životské hory 2013 ovládli manželé Hruškovi

Slunečné a parné počasí a také oblíbené tratě opět přilákaly bikery do Dolních Životic poměřit své síly.

Na dlouhé trase zvítězil Honza Hruška z Toyota Dolák MTB.

Za vysokých teplot, které již od brzce ranních hodin atakovaly tropickou třicítku, se 17. srpna uskutečnil již 5.ročník MTB maratonu Životské hory. Celkově se zúčastnilo 390 bikerů.

Ve sluneční výhni se závodníci potili již při čekání na startovní výstřel, ale naštěstí byla na trase i místa, kde se dalo před spalujícím horkem alespoň v rámci možností schovat.

Jako první odstartovala dlouhá trať. Mezi účastníky závodu na trati dlouhé 50 km s převýšením cca 1200 metrů nechyběl ani Martin Haman, který do závodu nastupoval z pozice obhájce loňského vítězství, ovšem v silné kukurenci Honzy Hrušky.

Od úvodních metrů bylo znát, že bude potřeba dodržet pitný režim a využít každou občerstvovací stanici vybavenou iontovými nápoji firmy NUTREND. Rozpálený asfalt v úvodních stovkách metrů vystřídaly lesní cesty a chodníky, ale tam se zase prášilo ostošest.

Honza Hruška pozici papírového favorita do puntíku vyplnil. Biker týmu Toyota Dolák MTB si jako absolutní vítěz dojel pro hodinky Festina Tour de France v čase 2:07:59. „Festina doprovází celou mou cyklistickou kariéru. Mám jedny hodinky z Giro d´Italia, druhé z Dolomit a třetí z Životských hor“ prozradil nám v cíli Honza.

Druhý dojel Tomáš Čer (Bikestyle.cz) v čase 2:08:09, což ho pasovalo na vítěze v kategorii a třetí dojel loňský vítěz Martin Haman (Superior Riders). Stupně vítězů si v kategorii vybojoval i Břetislav Rohel (Bikestyle.cz)

Mezi ženami zvítězila Monika Hrušková (Toyota Dolák MTB) časem 2:39:27, druhá Renáta Najsrová (Bikeone Opava) a třetí Johana Kolašínová (Superior Riders). Velkým překvapením se stala skvélá juniorka Klára Kubínová (Novatop Lapierre), která dojela těsně pod stupni vítězů v čase 2:58:25

Na kratší trase o délce 27 km zvítězil Lukáš Heinrich (Bikestyle.cz) v čase 1:01:49. Druhý dojel Zbyněk Drienovský (Rakovec Racing) a třetí Vítek Mareta (ESB team).

Mezi ženami zvítězila Barbora Grygerová (Opava) před juniorkou Denisou Knapkovou (Superior Riders) a Petrou Hartmanovou (Head-blond 007). Třetí v kategorii mezi ženami skončila Martina Krzywoňová (Ghost-mojekolo).

Výsledky: timechip.cz